четвер, 2 грудня 2010 р.

У п’ятницю в Раді опозиція шматуватиме Тігіпка

У п’ятницю віце-прем’єр Сергій Тігіпко буде відповідати на запитання опозиції у парламенті.

Про це на засіданні у четвер заявив спікер Володимир Литвин.

Перед цим депутат від БЮТ Наталя Королевська висловила обурення тим, що Тігіпка нема у сесійній залі у той час, як парламент розглядає пропозиції президента до Податкового кодексу.

"Де Тігіпко, чого він сховався за спину парламенту?", - запитала вона.

На це Литвин повідомив, що Тігіпко прийде на ранкове засідання у п’ятницю, щоб відповісти на запитання опозиції.

РАДА УХВАЛИЛА ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС З ПОБАЖАННЯМИ ЯНУКОВИЧА

Верховна Рада ухвалила нову редакцію Податкового кодексу з урахуванням поправок президента Віктора Януковича.

За відповідне рішення проголосували 268 депутатів. Зокрема, від Партії регіонів проголосували 176 депутатів, від БЮТ – 7, НУНС – 13, Компартії – 26, Народної партії – 20, позафракційних - 26.

До цього депутати вирішили не розглядати кожну поправку Януковича до Податкового кодексу окремо, а проголосувати їх всі одразу.

Водночас, перед голосуванням депутат від БЮТ Сергій Сас заявив, що розгляд президентських поправок відбувається з порушенням регламенту Верховної Ради.

"Регламент говорить про те, що треба щоб була порівняльна таблиця. Де вона? Регламент говорить, що питання може розглядатися пізніше, як за три дні після того, як були роздані матеріали. Чому ви порушуєте знову регламент?", - сказав він.

"Деякий депутат, умовно назвемо його Чичиков…, говорив, що це геніальний документ, що це друга Конституція економічно-фінансова. Висновок один: влада обпарафінилася, і визнати це не хоче", - зазначив БЮТівець.

Янукович залишив спрощенцям стару систему

Президент Віктор Янукович рекомендує Раді зберегти чинну спрощену систему оподаткування.

Про це йдеться в його поправках до податкового кодексу, переданих до Верховної ради.

"Для уникнення таких ризиків вважаю за необхідне зберегти чинну спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", - зазначив Янукович.

Президент пропонує виключити норми про те, спрощенець має мати не більше 4 найманих працівників, а обсяг доходу не перевищувати 600 тис. гривень.

Також він просить виключити главу, яка встановлює обмеження на види діяльності, на які поширюється система спрощеного оподаткування.

Тігіпко не буде виправдовуватись за кодекс перед непрофесіоналами

Перший віце-прем'єр-міінстр Сергій Тігіпко не збирається виправдовуватися за Податковий кодекс і обіцяє нові реформи. 

Про це він заявив на прес-конференції, присвяченій презентації законопроекту про регулювання містобудівної діяльності.

"Мені немає за що виправдовуватися, тому що те, що я чую зараз про податкове законодавство, ніякого відношення до професійної розмови не має", - підкреслив чиновник.

При цьому він пообіцяв, що найближчим часом вийде перший етап пенсійної реформи. Тігіпко також повідомив, що в уряді вже почали обговорювати з митницею варіант митного законодавства і Митного кодексу.

"Найближчим часом ви побачите зміни і спрощення до входу в бізнес, де ми будемо відміняти статут, печатку, мінімальний статутний фонд, нотаріальне посвідчення при реєстрації. Тобто, ми знаємо, що ми робимо", - зауважив урядовець.

Він додав, що є "абсолютно чіткий план реформ, який розгорнутий і над яким всі сьогодні працююють". 

"Будівельна реформа це один з елементів цієї реформи, який ми відпрацювали разом і що дуже важливо - з тими людьми, які працюють в галузі і добре її знають. А що стосується питання реабілітації роботи по Податковому кодексу - немає за що", - наголосив віце-прем'єр. 

МВФ виступає проти поступок "спрощенцям"

МВФ не підтримує позицію уряду щодо поступкок "спрощенцям", наполягаючи на збереженні попередньої моделі спрощеної системи, представленої в Податковому кодексі, який ветував президент. 

Про це в коментарі "Економічній правді" розповіло джерело у Мінфіні. 

"Наприклад, МВФ принципово не погоджується із розширенням сфери спрощеної системи і наполягає на тому, щоб заборонити цілому переліку видів діяльності перебувати на "спрощеній" системі", - зазначив чиновник Мінфіну.

Він наголосив, що таким чином під загрозою опинилася видача другого траншу від міжнародних кредиторів.

Дипломат: WikiLeaks– це "глобальний майор Мельниченко"

Український дипломат Юрій Щербак назвав скандал, викликаний публікаціями в WikiLeaks, "глобальним майором Мельниченко".

"Цей скандал – це "глобальний майор Мельниченко", який оприлюднив усі розмови Кучми і скандал був неймовірний! Але тут скандал буде набагато більший", - сказав він у ефірі ТВі, коментуючи оприлюднення секретної кореспонденції американських дипломатів.

"Всього у цьому безпрецедентному, в історії світової дипломатії, витоку міститься 253000 документів, із них 8000 документів – інструкції Державного департаменту США американським посольствам. Із цього величезного масиву використано лише невеличку частину", - цитує колишнього посла України прес-служба ТВі.

Литвин не хоче страт за нові податки

Звільнення членів Кабміну, які брали участь у розробці Податкового кодексу, є недоцільним.

Про це заявив спікер Володимир Литвин в ефірі радіо "Ера", повідомляє Обком з посиланням на Українські новини.

"Тому я не думаю, що виходячи з інтересів країни було б дуже правильним рішенням, щоб завтра розігнати весь економічний блок уряду і паралізувати повністю економічне життя в країні", - сказав він.

Спікер підкреслив, що звільнення економічного блоку уряду є недоцільним у зв'язку з необхідністю підготовки та ухвалення держбюджету на 2011 рік.

"Можна і такий крок зробити (звільнити економічну частину Кабміну), потрібно тільки подивитися, хто ж на лаві запасних, треба ж подивитися ще на те, а хто ж буде займатися бюджетом, чи знайдуться зараз нові люди, які повністю в темі, у бюджетних питаннях, і вони внесуть завтра бюджет", - заявив Литвин.

При цьому спікер не виключив, що окремі члени уряду будуть звільнені в майбутньому, враховуючи заплановану адміністративну реформу.

Wikileaks: Колишня людина Тимошенко вважає її деструктивною і хоче позбавити її влади

Колишній соратник екс-прем'єра Юлії Тимошенко назвав її популісткою, жадібною до влади та висловився за те, щоб позбавити її влади.

Про це йдеться у звіті посла США Джона Тефта за підсумками зустрічі з неназваним колишнім соратником Тимошенко, текст якого наводить сайт Wikileaks.

Лист направлений в Держдепартамент 24 лютого 2010 року.

Під час зустрічі колишній соратник Тимошенко заявив американському послу, що екс-прем'єр працюватиме проти реформ.

Під час зустрічі з послом, співрозмовник звинуватив Тимошенко у тому, що вона втратила шанс на реформи, який з'явився разом із економічною кризою.

"Регіони" обіцяють розібратися з бюджетом до свят

Кабмін може внести до Верховної Ради проект закону про держбюджет вже 9 грудня.

Про це заявив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов у четвер, відповідаючи на питання про ймовірність додаткового засідання парламенту з цього приводу.

За його словами, уряд розгляне проект бюджету на своєму засіданні у наступну середу.

"Якщо вони внесуть цей документ у четвер (9 грудня), що найбільш ймовірно, оскільки засідання Кабміну буде в середу, тоді у нас немає необхідності збиратися на наступному тижні (на додаткове засідання)", - зазначив Єфремов.

"Ми почнемо працювати в плановому режимі через тиждень у вівторок. Ми без поспіху приймемо його, розглянувши або одним, або двома засіданнями", - заявив він.

Лідер регіоналів також додав, що бюджет буде ухвалений на базі нового податкового кодексу, і "він буде прийнятий до Нового року".

Відеотрансляція з майдану!

http://www.ustream.tv/channel/kat-ua1

Д.Фирташ избран главой объединенного движения работодателей Украины

Глава совета директоров и основатель Group DF Дмитрий Фирташ избран председателем объединения организаций работодателей Украины - совместного представительского органа стороны работодателей на национальном уровне (СПО), сообщает пресс-служба организации.

Соответствующее решение было принято 2 декабря 2010 г. на заседании президиума СПО. Члены президиума СПО рассмотрели рекомендации совета Федерации работодателей Украины и избрали Д.Фирташа на пост председателя СПО.

Выступая перед членами СПО, Д.Фирташ подчеркнул, что главной задачей его работы станет координация мероприятий по развитию человеческого капитала как основного фактора экономического роста страны. "Речь идет об увеличении продолжительности жизни людей, о повышении уровня жизни, качества образования и здравоохранения, о развитии и внедрении новых технологий, проведении прикладных научных исследований", - сказал Д.Фирташ

Ранее СПО возглавлял Алексей Мирошниченко.

Совместный представительский орган стороны работодателей на национальном уровне - орган, созданный в 2009 г. для представления на национальном уровне консолидированной позиции работодателей Украины. СПО представляет позицию работодателей, на предприятиях которых работают более 8 млн человек.

Напомним, 25 ноября Федерация работодателей Украины (ФРУ) избрала Дмитрия Фирташа председателем ФРУ в национальном трехстороннем социально-экономическом совете при Президенте Украины.

РБК-Украина

На Майдані вже 15 тисяч противників Податкового кодексу

За оцінками підприємців, на Майдані Незалежності в Києві зібралося вже близько 15 тисяч осіб, які протестують проти Податкового кодексу.

Про це повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на прес-секретаря Центрального штабу порятунку українського підприємництва Святослава Швецова.

При цьому він додав, що правоохоронні органи продовжують затримувати автобуси з підприємцями з інших міст. "Схоже, у ДАІ вже почалася гра: зупини автобус з протестуючими", - сказав Шевцов.

Він також повідомив, що представників протестуючих підприємців на зустріч до президента Віктора Януковича не запрошували.

Литвин знає, що Рада приречена

Верховна Рада має розглянути пропозиції президента до Податкового кодексу і ухвалити закон у новій редакції.

Про це заявив спікер Володимир Литвин в інтерв’ю програмі "Від першої особи" на радіо "Ера", повідомляє прес-служба парламенту.

"Мова не йде про подолання вето. Мова йде про те, що закон буде прийнятий з врахуванням побажань президента", - наголосив Литвин.

"Верховна Рада, скажу відверто, приречена прийняти побажання президента, інакше можуть виникнути серйозні проблеми щодо прийняття бюджету на 2011 рік", - підкреслив він.

"Цей бюджет повинен бути прийнятий на новій бюджетній основі. В іншому випадку можуть виникнути проблеми щодо виконання державою соціальних зобов’язань - виникне проблема фінансування пенсій та соціальної сфери", – зазначив спікер.

Рада може зайнятися податками увечері. Більшість вже збирає картки

На вечірньому засіданні у четвер Верховна Рада може розглянути пропозиції президента до Податкового кодексу.

Про це повідомляють джерела "Української правди".

За словами співрозмовника, зранку у сесійній залі було оголошено про загальний збір депутатів провладних фракцій та позафракційних на 16:00.

"Депутат від Партії регіонів, який відповідає за збір карток для голосування, попередив про необхідність перевірити наявність усіх карток", - зазначив він.

На Майдані відбувається мітинг протесту

Фото - Місто Волі
На цей момент там зібралося близько 7 тисяч людей, і люди продовжують прибувати.

Схоже, що учасники акції, які зараз на Майдані, зроблені із заліза.

Навіть в таку погану погоду, не звертаючи увагу на вітер і мороз, ці люди прибули на акцію. Частина з них приїхала з регіонів, не дивлячись на пости ДАЇ, у яких є наказ – не пускати протестуючих в столицю.

Настрій у протестуючих – суміш радості і тривоги. Радість, через те що отримані перші перемоги, влада пішла на поступки – на які ще два тижні тому ніхто із спостерігачів не очікував. Тривога через те, що влада обов”язково спробує обманути, і це підтверджує поведінка тих урядовців, які намагаються пропхати Податковий кодекс за будь яких умов.

Виступаючі з трибуни засудили, серед іншого, дії 4-х псевдо-представників підприємців, які підписали вчора Меморандум з Кабміном. Та підтвердили три головних вимоги акції протесту: 1. безумовне вето Кодексу, 2. відставка Кабміну та 3. вибори у ВР навесні 2011 року.

Тим часом, влада робить, з однієї сторони, вигляд що домовляється, і з іншого – продовжує репресії проти учасників акції. Так, сьогодні на 10:30 в міліцію по кримінальній справі за перекриття мітингувальниками дороги 16 листопада викликали Сергія Мельниченка, який є комендантом “Міста волі” – наметового містечка протестувальників проти податкового кодексу.

Янукович порадився про Податковий кодекс - знову в аеропорту

Президент Віктор Янукович, повернувшись із Астани у середу, провів нараду з керівництвом уряду з приводу Податкового кодексу.

Про це повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі глави держави.

Нарада пройшла в аеропорту "Бориспіль".

Подробиці в прес-службі не повідомили.

Із 22 листопада на Майдані Незалежності у Києві проходить безстрокова акція протесту підприємців із вимогою застосувати право вето до ухваленого Верховною Радою Податковому кодексу, який серйозно змінює умови ведення бізнесу за спрощеною системою оподатковування.

30 листопада, перед відльотом в Астану на саміт ОБСЄ, Янукович заявив, що ветував Податковий кодекс. Він повідомив, що уряд створив робочу групу з відпрацьовування Податкового кодексу, і зміни до документа можуть бути спрямовані в парламент уже в четвер.

У четвер підприємці збираються продовжити акції протесту.

Підприємці київських ринків готові зустрітися з Президентом

Підприємці київських ринків готові зустрітися з Президентом, аби розповісти йому, що насправді О. Назаренко та В. Левін з асоціації “Укрринок”, які підписали Меморандум з урядом, не мають жодного стосунку до риночників, які брали участь в акціях протесту проти Податкового кодексу. Причому підприємці столичних ринків, які в залежності від чисельності мітингу складали від 25 до 50% його учасників (йдеться про мітинги у Києві) готові заявити це Президенту в присутності обох колаборантів.

Про існування О. Назаренка і В. Левіна переважна більшість риночників дізналися вже під час цих протестів, на які їх організував і вивів не “Укрринок”, а Громадянський рух “Відсіч”, якому столичні риночники й довірили представляти свої інтереси у Національній координаційній раді підприємців України. А сама асоціація “Укрринок” забезпечила присутність на акціях протесту максимум кількох працівників своїх офісів.

Підприємці київських ринків також пропонують Президенту перед тим, як зустрічатись і про щось домовлятись з підписантами Меморандуму, пройтись київськими ринками і попитати людей, чи бодай чули вони, хто такі Олександр Назаренко і Володимир Левін, які взялися представляти перед Президентом інтереси тих, хто не надавав їм таких повноважень.

Бродський і Борщенко ледь не прямим текстом кажуть, що поступки влади – тимчасові

Побоювання протестуючих підприємців, що будь-які зміни у Податковому кодексі стануть лише тимчасовим відступом влади, фактично підтвердили сьогодні голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський та голова Одеської обласної організації роботодавців Півдня України Юрій Борщенко, який підписав ганебний Меморандум з урядом.

М. Бродський на телеканалі ICTV заявив, що підприємці поступово і плавно мають звикнути до цивілізованого життя, а Ю. Борщенко в ефірі 5 каналу сказав, що для того, аби вводити касові апарати всюди, спочатку слід навчити людей з ними працювати.

В перекладі на людську мову це означає, що всі заплановані владою в Податковому кодексі речі, які будуть вилучені сьогодні через масові акції протесту, плавно, як сказав М. Бродський, вводитимуться владою в життя через деякий час.

Саме тому, аби такого не сталося, Національна координаційна рада підприємців України наполягає на повному ветуванні Податкового кодексу й розробці нового кодексу з іншою філософією з чистого аркуша.

Підприємці відмовляються входити до ради, утвореної угодовцями і можновладцями

Зрадники, які за спиною протестуючих підприємців підписали від їхнього імені Меморандум з урядом, розуміючи свою малочисельність й нелегітимність, розпочали бомбардування реальних лідерів протесту, за якими стоять численні групи людей, смс-повідомленнями із запрошенням увійти до складу Координаційної ради малого і середнього бізнесу при Кабінеті міністрів України. При цьому угодовці прямим текстом кажуть, що членство в раді збереже всіх, хто погодиться до неї увійти, від репресій з боку влади за участь у протестах, а от на тих, хто не увійде, очікує тиск державної машини.

За нашими даними підприємці так само масово відмовляються від таких “люб’язних пропозицій”, оскільки не бажають стати об’єктом презирства в очах своїх товаришів по протесту. Адже всі десятки (а по всій Україні – сотні) тисяч учасників протестів до ради апріорі увійти не можуть. Отже ті, хто туди увійде, вважатимуться підприємницьким загалом зрадниками, які чкурнули під дах Кабміну, покинувши решту своїх однодумців напризволяще.

Текст Меморандуму – це суміш гірших за попередньо запропоновані поправок та донесення стукача

Текст Меморандуму, таємно підписаний з урядом купкою неповноважних осіб у кількості 2 шт, являє собою суміш гірших за попередньо запропоновані урядом поправок та донесення, яке подають стукачі до певних органів.

Якщо при зустрічі з представниками уповноваженими Національною координаційною радою налякані урядовці пропонували повністю вилучити з Податкового кодексу розділи 2 і 14 (Нацкоордрада не погодилась, вимагаючи ветування кодексу в цілому), то підписантам Меморандуму можновладці запропонували лише внесення змін до них.

Поступки зрадників підсолодили пілюлею у вигляді доопрацювання до 1 січня законодавства з питань єдиного внеску, але жодних гарантій, яким саме буде це доопрацювання, не дали і жодних рамок не визначили.

Єдиним позитивом у Меморандумі є п. 8 – не застосовувати штрафних санкцій з пенсійних внесків, які нараховані на 01.12.2010 року для підприємців, що є платниками єдиного податку.

А особливо цікавим є п. 5, за яким влада погоджується не переслідувати учасників акцій протесту, якщо їй нададуть список тих, кого не переслідувати. Фактично підприємцям пропонується полегшити роботу спецслужб й власними руками скласти список найактивніших організаторів, а також дати карт-бланш на переслідування усіх інших, які не захочуть надавати свої прізвища до цього списку.

Від імені підприємців Меморандум підписало лише двоє осіб

   На офіційному сайті Ради Підприємців при Кабінеті Міністрів України оприлюднено інформацію щодо підписання 01.12.2010 року Меморандуму між урядовою робочою групою та представниками малого бізнесу 
     Зі сторони Уряду Меморандум підписали Перший віце-прем'єр-міністр України Клюєв А.П. та Міністр фінансів України Ярошенко Ф.О.  
   Зі сторони представників малого  бізнесу Меморандум підписали Борщенко Ю. М.  - Президент Одеської Обласної  асоціації роботодавців півдня України, Назаренко О.Г.  - Президент Асосціації "Укрринок".


МІСТО ВОЛІ ПРИНОСИТЬ СВОЇ ВИБАЧЕННЯ ГОЛОВІ ПРОФСПІЛКИ ТАКСИСТІВ ВАСИЛЮ ПОПИКУ

В одній з новин Місто Волі серед зрадників, які поза спинами протестуючих проти Податкового кодексу підприємців підписали Меморандум з урядом, був помилково згаданий голова профспілки таксистів України Василь Попик.

У зв'язку з цим - Місто Волі приносить свої вибачення В.Попику!

"Це сталося через те, що на сайті Ради підприємців при Кабміні один з підписантів – О. Назаренко – був названий як голова професійної спілки таксистів України. Наш новинар, продивляючись сюжет, не міг ідентифікувати четвертого підписанта, але знав, що профспілку таксистів очолює В. Попик, якого новинар в обличчя не знав. Водночас він знав в обличчя О. Назаренка і знав, що той очолює не профспілку таксистів, а асоціацію “Укрринок”. Тому й вирішив, що четвертим підписантом є В. Попик." - Місто Волі

"Приносимо свої вибачення В. Попику та просимо всіх, хто передрукував нашу новину, внести в неї виправлення й опублікувати наше спростування щодо присутності В. Попика серед підписантів ганебного Меморандуму" - Місто Волі